Miód lekiem na wszystko

W zastępstwie cukru

Dzieciom z pewnością zasmakuje miód akacjowy – najsłodszy ze wszystkich rodzajów. Używa się go do słodzenia napojów i deserów. Wzmacnia organizm i regeneruje siły po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym. Zwiększa apetyt, reguluje trawienie, zapobiega zaparciom i wzdęciom. Pomaga w leczeniu zaburzeń trawienia, stanów zapalnych żołądka i jelit, w nadmiernym wydzielaniu soku żołądkowego, wrzodach żołądka i dwunastnicy. Wspomaga leczenie schorzeń nerek i układu moczowego.  Działa uspokajająco i nasennie.

Sprzeciw starości

Dla osób w podeszłym wieku najlepszy jest miód gryczany. Doda im energii, ma właściwości odmładzające, wzbogaca dietę seniorów w  niezbędne witaminy i składniki mineralne.   Zawiera rutynę, która ułatwia przyswajanie witaminy C, uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza ich kruchość. Jest także antyoksydantem, który zapobiega starzeniu się. Wspomaga leczenie chorób układu krążenia, rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Odżywia mięsień sercowy.

Na zdrowe serce

Tutaj odpowiedni jest miód rzepakowy, który zawiera acetylocholinę, potas i magnez regulujące ciśnienie krwi i zapobiegające miażdżycy. Miód rzepakowy wzmacnia ponadto serce, rozszerza naczynia wieńcowe, usuwa wodę z tkanek, zmniejszając obrzęki. Pomaga w leczeniu schorzeń wątroby i dróg żółciowych oraz wrzodów. Zalecany jest  także przy przeziębieniach i zapaleniu gardła.

Jako antybiotyk

Dla kobiet w ciąży odpowiedni jest miód lipowy,  zawiera sporo olejków eterycznych oraz bardzo dużo bakteriobójczej inhibiny. Wspomaga leczenie chorób  serca, nadciśnienia, schorzeń układu krążenia. Łagodzi objawy przewlekłego stresu i zapobiega bezsenności. Ma działanie moczopędne i wspomaga leczenie chorób układu moczowego oraz schorzeń reumatycznych. Likwiduje drobnoustroje atakujące błony śluzowe nosa i gardła. Miód lipowy jest uznawany za skuteczny lek przeciw infekcjom dróg oddechowych i grypie. Ma właściwości napotne, przeciwgorączkowe i wykrztuśne.

Na wzmocnienie organizmu

Kup w pasiece miód spadziowy. Zawiera dużo składników mineralnych, w tym aż cztery razy więcej żelaza niż inne rodzaje miodu. Organizm człowieka dobrze przyswaja ten pierwiastek, dzięki temu masz lepszą odporność i kondycję fizyczną. Miód spadziowy to cenne lekarstwo zwłaszcza dla osób cierpiących na niedokrwistość, przemęczonych, żyjących w ciągłym pośpiechu, a także rekonwalescentów.